Attālinātā darbošanās
Attīstoties tehnoloģijām un rodoties jaunām profesijām, attālinātās darbošanās process daudzās profesijās bija sācies jau pirms 15+ gadiem. Un C-19 bija tikai katalizators, lai to spēcīgi attīstītu arī citās jomās, kurās neviens pat lāga nespēja iedomāties, kā tur varētu attālināti darboties.
Pateicoties tam, pēdējā pusotra gada laikā digitālās komunikācijas prasmes, iemaņas un zināšanas visiem ir augušas lieliem soļiem. Protams, varam tam pretoties, meklēt trūkumus u.tml., tomēr laiks ievieš savas korekcijas.
Kaut arī vairums zinātnes un tehnikas sasniegumu sākumā sastopas ar vairāk pretiniekiem, nekā atbalstītājiem, tie vienalga ienāk mūsu dzīvē. Un, kā vēlāk izrādās, tas ir ļoti noderīgi – gan indivīdam, gan visai sabiedrībai. Un te nav runa par šī brīža ierobežojumiem, jo, vērojot tendenci krietni ilgākā laika posmā, var prognozēt, ka attālinātā darbošanās arvien vairāk un vairāk ienāks mūsu ikdienā. Un prātīgākais būtu paņemt no tā visu to labāko, lai varētu savu ikdienu padarīt vēl kvalitatīvāku, ar lielāku pievienoto vērtību katrai mūsu dzīves dienai.
NĀKOTNE TIEK VEIDOTA ŠODIEN
Attālinātā darbošanās nāk ar ļoti daudz priekšrocībām, piemēram, nav jātērē laiks pārvietojoties, var darboties sev ērtā laikā un tempā u.tml., kas tikai palielina padarītā efektivitāti, apjomu un kvalitāti.
Tā kā vēl vairāk domāt, kā vairot efektivitāti, apjomu un kvalitāti, laikam nav īpašas vajadzības. Drīzāk būtu jāvairo mūsu fiziskais un garīgais spēks, lai to visu spētu “apēst” jeb paveikt. Un te laikam jau nekas jauns nav izdomāts. Lai cilvēks varētu labi darboties, vajag tikai pāris lietas:
pietiekama atpūta;
svaigs gaiss;
atbilstoša pārtika;
fiziskās aktivitātes;
un pats galvenais – labas attiecības ar tuviem cilvēkiem.
Ja jautāsim sirmgalvjiem ilgdzīvotājiem vai palasīsim to cilvēku biogrāfijas, kuri savā dzīvē ir guvuši panākumus, tad atbildēs figurē vērtības:
attiecības padara laimīgus un veselīgākus;
attiecībām svarīga ir kvalitāte, nevis kvantitāte;
sajūta, ka var paļauties uz otru.
Protams, veidot attiecības ne vienmēr ir viegli, pie tā ir jāpiestrādā. Tas nozīmē gan vieglu pastaigu mežā, rīta kafijas un svētku vakariņas, gan arī pienākumus, rūpes, domstarpības u.tml. Tomēr tie, kuri tajā investē un iegulda savas pūles un laiku, sasniedz krietni vairāk.
Ja kāds to nedara vai dara nepietiekami, tad šodien, mājsēdes laikā, šīs lietas mēs varam darīt vēl pastiprinātāk ar vienu vienīgu mērķi – padarīt šodienu vēl labāku!
...un, kā ir ar Tevi?