SKOLĒNIEM

KĀDA ATBILDE?

Cilvēka redzējums uz apkārtējo pasauli mainās līdz ar viņa attīstību. Augot pazaudējam bērnības naivumu un iegūstam pieaugušo nelokāmās pārliecības. Lai ieraudzītu šīs pārmaiņas, uzdevu jautājumus trīs dažāda vecuma skolēniem - sešgadniekam, 6. un 12. klases jauniešiem.

RŪDOLFS

6 gadi

Sirdi.

Kas ir tava mīļākā bērnudārza dienas daļa?

Tad, kad ir brīvais laiks un mēs ejam laukā. Un tad, kad es satieku savu brālīti ārā.

Sapnis, kuru tu atceries?

Vienreiz es sapņoju par Ziemassvētkiem.

Tu zini kā es darīšu? Es uzlikšu istabā kameru, ieslēgšu to, kad es iešu gulēt, un tad vērošu, un es redzētu Ziemassvētku vecīti un kā viņš izskatās.

Kas tevi skolā iepriecina?

Mani iepriecina, ka es ar kādu spēlējos.

No kā tu baidies?

No zombijiem, vampīriem, skeletoniem, nezinu no kā vēl.

Ko tu darītu, ja nebūtu jānāk uz skolu?

Tad, kad ir brīvdienas, es skatos multenes, bet tikai deviņos. Man jāgaida vēl viena stunda, tad, kad ir astoņi, un es sagaidu vienu stundu un es varēšu skatīties.

Pēdējais, ko bērnudārzā iemācījies?

Neko neiemācījos.

Uzzīmē smadzenes.

Vai es varu uzzīmēt kaķi?

BORISS

12 gadi

Ko tu novērtē cilvēkā?

Es visvairāk novērtēju uzticību.

Kas ir tava mīļākā skolas dienas daļa?

Starpbrīdis.

Sapnis, kuru tu atceries? Visticamāk sapnis par kāpšanu milzīgā kalnā.

Viss sapnis praktiski bija, kā es kāpju milzīgā kalnā, un tas kalns mainās.

Kas tevi skolā iepriecina?

Mani darugi, tapēc, ka uz ielas tu nesatiksi visu klasi, visus čomus. Starpbrīži ir ļoti forši. Sēdi stundā dari, dari, dari un pēkšņi viss, vari būt brīvs uz desmit minūtēm. Tā ir ļoti atbrīvojoša sajūta.

No kā tu baidies?

Nē, nu es baidos no nāves.

Ko tu darītu ja nebūtu jānāk uz skolu?

Visticamāk ietu uz mežu, gan jau daudz.

Pēdējais, ko skolā iemācijies? Par litosfēras plātnēm.

EMIS

18 gadi

Humora izjūtu.

Kas ir tava mīļākā skolas dienas daļa?

Otrās brokastis.

Sapnis, kuru tu atceries?

Oj, tur būs murgi. Es vairāk atceros murgus nekā sapņus. Bērnībā diezgan bieži bija murgs, kur mana mamma pārvērtās par raganu un skraidīja pa ābeļdārzu, un man viņa bija jāpārvērš atpakaļ.

Kas tevi skolā iepriecina? Starpbrīži, jo tad es varu ar klasesbiedriem vienkārši runāties.

No kā tu baidies?

No patiesības. Nē, man nav bail no patiesības, es novērtēju patiesību, baidos no noslīkšanas.

Ko tu darītu, ja nebūtu jānāk uz skolu?

Bet man tāpat būtu kabatas nauda? Tad es drošvien spēlētu ģitāru un braukātu apkārt pa pasauli, un es tāpat gribētu socializēties, tāpēc ietu uz dažādiem pasākumiem.

Pēdējais, ko skolā iemācījies? Piektdien bija sports, iemācījos, ko nozīmē atspole un sapratu, ka es nemāku noturēt vienas minūtes presīti.